Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Pravý sloupec ukazuje příklady základní pozice pro každou hru. U některých typů her může skutečná základní pozice vypadat trochu jinak, protože závisí buď na náhodě (Rohové šachy, ...) nebo na hráčově vlastní volbě (Lodě, ...).
Hledat hry:  hledat v názvech hledat v popisech 

Šachy (37)
Dáma (18)
Řady (21)
Backgammon (10)
Lodě (3)
Go (3)
Backgammon
Klasická a známá stíhací hra s kostkami (vrhcáby). Kdo první odstraní všechny své kameny z hrací desky, vyhrává. (všechna pravidla)
Nackgammon
Jediný rozdíl oproti Backgammonu spočívá v počáteční pozici kamenů. (všechna pravidla)
Anti Backgammon
Je to Backgammon s opačným cílem hry. Kdo první odstraní všechny své kameny z hrací desky, prohrává! (všechna pravidla)
Stíhací Backgammon
Je to Backgammon se všemi kameny začínajícími v hráčově baru. (všechna pravidla)
Přeplněný backgammon
Mix klasického a stíhacího backgammonu. Počáteční backgammonová pozice je rozšířena o pět extra figurek ve "stíhací" pozici. (všechna pravidla)
Hyper backgammon
Rychlá varianta klasického backgammonu s pouhými třemi figurkami pro každého hráče. (všechna pravidla)
Klonovací backgammon
Tato varianta backgammonu byla vytvořena Josem Boudesteinem a rozšiřuje klasický backgammon o speciální klonovací pravidlo - pokaždé, kdy hráč zajme soupeřovu figurku, přidá se jedna extra figurka do jeho vlastního baru. (všechna pravidla)
Kobylkový backgammon
Kobylkový backgammon (Grasshopper) je zajímavá a originální varianta backgammonu bez kostek, kterou vytvořil Matt Crispin. Narozdíl od klasického backgammonu se jedná o hru založenou čistě na schopnostech bez náhodného faktoru. Hráč, který odstraní zeď tvořenou dvěma figurkami dvakrát po sobě, vyhrává hru. (všechna pravidla)
Plakoto
Plakoto je jednou ze tří variant backgammonu, které jsou velmi populární v Řecku. Každý hráč začíná hru s 15 figurkami na soupeřově pozici "1" a hlavní rozdíl spočívá v tom, že soupeřovy figurky se nevyhazují, ale "přišpendlí" - zůstanou zajaty pod hráčovou figurkou. (všechna pravidla)
Fevga
Fevga je další ze tří variant backgammonu, které jsou velmi populární v Řecku. Každý hráč začíná hru s 15 figurkami na pozici "1" a hlavní rozdíl spočívá v tom, že figurky je možno přemisťovat pouze na volné pozice (není zde žádné vyhazování) a všechny figurky se pohybují stejným směrem. (všechna pravidla)
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol