Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Pravý sloupec ukazuje příklady základní pozice pro každou hru. U některých typů her může skutečná základní pozice vypadat trochu jinak, protože závisí buď na náhodě (Rohové šachy, ...) nebo na hráčově vlastní volbě (Lodě, ...).
Hledat hry:  hledat v názvech hledat v popisech 

Šachy (37)
Dáma (18)
Řady (21)
Lodě (3)
Go (3)
Ostatní (27)
Tablut
Populární lidová hra z 18. století. Jeden hráč se snaží uprchnout se svým králem chráněným strážemi, druhý hráč ovládá 16 vojáků a jeho cílem je zajmout krále. (všechna pravidla)
Tankový boj
Tankový boj je moderní polská hra. Oba hráči bojují s tankovým oddílem, vedeným velitelským tankem. Cílem hry je obsadit nepřátelskou základnu a zajmout nepřátelské tanky. (všechna pravidla)
Halma 8x8
Známá rovněž jako čínská dáma, cílem této hry je přemístit všechny své figurky z vlastního území do soupeřova. Kdo splní tento úkol jak první, vyhrává hru. (všechna pravidla)
Halma 10x10
Známá rovněž jako čínská dáma, cílem této hry je přemístit všechny své figurky z vlastního území do soupeřova. Kdo splní tento úkol jak první, vyhrává hru. (všechna pravidla)
Amazonky
Amazonky jsou moderní hra pocházející z Argentiny. Každý hráč má čtyři amazonky a jeho cílem je zablokovat soupeřovy amazonky pomocí vystřelených šípů. (všechna pravidla)
Jarmo
Jarmo je stará tatarská hra, která se hraje na desce 5x5 polí. Každý hráč má pět lučištníků a musí dosáhnout soupeřovy základny. (všechna pravidla)
Žabka
Žabka je variantou staré anglické hry. Hráči získávají body skákáním přes žabky čtyř barev a kdo ukončí hru s větším počtem bodů, vyhrává. (všechna pravidla)
Džungle
Stará indická hra se zvířaty několika druhů a schopnsostí. Cílem hry je dosáhnout soupeřova doupěte nebo sežrat všechna jeho zvířata. (všechna pravidla)
Žravá žabka
Žravá žabka je jednoduchou variací na Žabku. Vícenásobné skoky jsou povinné a hráč, který dosáhne vyššího počtu bodů, prohrává hru. (všechna pravidla)
Kulová žabka
Kulová žabka je variací na klasickou žabku, která se v tomto případě hraje na "kouli" - okraje hrací desky (sloupce A a L, řádky 1 a 12) jsou spojeny, což přináší spoustu nových strategií do hry. (všechna pravidla)
Člověče, nezlob se
Člověče nezlob se je klasická stíhací hra s kostkami a čtyřmi figurkami. Hráč, který jako první dovede všechny figurky do cíle, vyhrává hru. (všechna pravidla)
Průlom
Průlom (Breakthrough) je strategickou deskovou hrou, kterou vynalezl Dan Troyka v roce 2000. Má určitou podobnost s Dámou a cílem této hry je dosáhnout soupeřovy první řady - nejvzdálenější od hráče. (všechna pravidla)
Asimilace
Asimilace je klon hry Ataxx s jediným rozdílem - není možno provádět "jezdcové" tahy ve tvaru L. (všechna pravidla)
Ataxx
Ataxx (známý rovněž jako SlimeWars a Frog Cloning) je desková hra, vzdáleně podobná Reversi, ale s podstatně odlišnou strategií. Hráč, který umístí více figurek na hrací desku, vyhrává hru. (všechna pravidla)
Cheversi
Cheversi je zajímavá kombinace šachů a reversi, kterou vytvořil Andy Lewicki. Každý hráč umístí jednu šachovou figurku za tah na hrací desku a poté, co jsou všechny figurky umístěny, vyhrává ten hráč, jehož figurky napadají více polí. (všechna pravidla)
Kostkový poker
Kostkový poker je podobný populární hře s názvem Yahtzee. Hráči hážou pěti kostkami každý tah a snaží se získat nejlepší kombinaci pro maximální počet bodů v různých řadách. Hráč, který nashromáždí vyšší počet celkových bodů, vyhrává hru. (všechna pravidla)
Trojitý kostkový poker
Trojitý kostkový poker rozšiřuje možnosti klasického kostkového pokeru přidáním dvou sloupců pro každého hráče (v druhém se skóre zdvojnásobuje a ve třetím ztrojnásobuje) a bonusového řádku, který se automaticky vyplněn v případě splnění určitých podmínek. (všechna pravidla)
Hledání žab
Hledání žab je pěkná varianta známé hry Hledání min (která tvoří součást instalace MS Windows) a vytvořil ji Michael Coan v roce 2006. Hráči musí odhalit všechny soupeřovy žáby pomocí střílení a hádání, a za tyto akce získávají body. Poté, co jsou všechny žáby jednoho hráče odkryty, vítězí hráč s vyšším počtem bodů. (všechna pravidla)
Logik
Logik je varianta hry známé i jako Mastermind a sice pro dva hráče. Každý hráč vytvoří kombinaci 5 barev a snaží se uhodnout soupeřovu kombinaci. Hráč, který vyluští kombinaci jako první, vyhrává hru. (všechna pravidla)
Mancala
Tato hra patří do rodiny her Mancala, které jsou velmi populární po celém světě a pocházejí z Afriky. Cílem hry je získat více bodů než soupeř, a sice přemisťováním kuliček do základny nebo zajímáním soupeřových kuliček. (všechna pravidla)
Žabí stehýnka
Jedná se o zajímavou variantu na Hledání žab, kterou vytvořil Michael Coan v roce 2007. Nejsou zde žádné žáby jednoho nebo druhého hráče - místo toho se oba hráči snaží odhalit 9 zelených žab rychleji než soupeř. Poté, co jsou všechny žáby odkryty, vítězí hráč s vyšším počtem bodů. (všechna pravidla)
Kostkový poker 6D
Kostkový poker 6D je variantou naší implementace kostkového pokeru. Hraje se se 6 kostkami (místo 5) a přidává několik nových kombinací pro získání bodů - Full Car (2+2+2), Full Hotel (3+3), velká postupka (1-2-3-4-5 nebo 2-3-4-5-6), plná postupka (1-2-3-4-5-6) a 6 stejných. (všechna pravidla)
Trojitý kostkový poker 6D
Trojitý kostkový poker 6D rozšiřuje možnosti klasického Kostkového pokeru 6D přidáním dvou sloupců pro každého hráče (v druhém se skóre zdvojnásobuje a ve třetím ztrojnásobuje) a bonusového řádku, který se automaticky vyplněn v případě splnění určitých podmínek. Narozdíl od normálního Trojitého kostkového pokeru, bonus má hodnotu 50 bodů, nikoliv 35. (všechna pravidla)
Velká džungle
Toto je varianta staré indické hry džungle, rozšířené o dva sloupce (deska má rozměry 9x9) a dvě nové figurky - opice (silnější než kocour, slabší než vlk a pohybuje se jako šachový král - o jedno pole v libovolném směru) a had (silnější než pes, slabší než leopard a pohybuje se jako stříbrný generál v šógi - o jedno pole diagonálně nebo vpřed). (všechna pravidla)
Souboj jezdců
Souboj jezdců je velmi zajímavá hra, kterou vytvořil Andy Lewicki. Hraje se na šachovnici 10x10 polí, kterým jsou náhodně přiřazena čísla od 00 do 99. Cílem hry je posbírat více bodů než soupeř, a sice pomocí šachového jezdce, který se pohybuje podle běžných šachových pravidel. (všechna pravidla)
Camelot
Camelot je velmi zajímavou strategickou hrou, která se hraje na desce obsahující 160 polí. Každý hráč začíná se čtyřmi jezdci a deseti pěšci, přičemž pohyb figurek kombinuje pravidla halmy a dámy. Cílem hry je zajmout všechny soupeřovy figurky nebo umístit dvě vlastní do soupeřova hradu. (všechna pravidla)
Cam
Toto je varianta hry Camelot, která se hraje na menší desce obsahující 67 polí. Každý hráč začíná s 5 pěšci a 2 jezdci, hrady jsou tvořeny pouze 1 čtvercem. Ostatní pravidla jsou identická se standardním Camelotem. (všechna pravidla)
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol