Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Interview s uživatelem The Col (10. dubna 2008)


Co myslíš, proč jsi byl vybrán pro tento rozhovor?
Byl to prostě dobrý čin - vybrat si k rozhovoru Kanaďana.

Kdybys vlastnil BrainKing, co bys změnil jako první? (pokud něco)
Každý má nějaký názor, ale díky tomu, že také mám svůj byznys, jsem přišel na to, kolik práce (která není vidět) se za vším skrývá.
Přece jen bych ale navrhl častější obměnu pokrývky hlavy našeho draka Ervinga.

Jak jsi přišel na BrainKing? A co tě přimělo zůstat?
Jsem přeběhlík z IYT. Má kariéra na BrainKingu začala, když měli na IYT delší dobu výpadek. Nakonec jsem se tady začal cítit jako doma, takže tady teď se mnou musíte vydržet.

Proč "Dudley Do-Right" (postava z animované série "The Rocky and Bullwinkle Show")? A už jsi někdy jel na koni pozpátku?
A proč ne Dudley Do-Right? Jsem pro přetrvávající stereotyp.
Nejezdím na koních, nikdy nemůžu najít brzdy.

A skončili spolu Dudley a Nell šťastni až navěky (bez koně)? (všechno postavy ze zmíněné série)
Poté, co byl ten seriál zrušen, Dudley měnil práci jednu za druhou. Párkrát se objevil při otvírání nějakého nákupního centra a na dětských oslavách, nakonec sehnal práci v Chuckee Cheese, měl to tam s Nell na starosti.
Kůň byl prodán do místního Pólo klubu, aby mohli začít hrát.

Řekni nám něco málo o místě, kde v Kanadě žiješ. Jak to tam vypadá?
Žiju v Torontu, provincie Ontario. Zde jsem se narodil a vyrostl. Je tu populace okolo 4 miliónů lidí a počasí téměř stejné jako v kterémkoliv jiném městě na východním pobřeží. Nedávno bylo zjištěno, že 46.9% populace Toronta jsou menšiny, máme i několik restaurací vyhlášených jako nejlepší na světě - v různých kategoriích. V Torontu je druhá největší italská populace hned po Itálii.

Jak ses v dětství poprvé setkal s hudbou?
No, muzika byla vždy součástí mého prostředí, ať už z tátovy ložnice řvalo country, nebo z pokoje mé sestry zněl hlas Dusty Springfield či Leslie Gore. Zlom v muzice u mě nastal v hodině hudební výchovy na druhém stupni školy. Učitelka pustila American Woman od The Guess Who a řekla, ať si to prostě jen vychutnáme. Ještě nikdy jsem nepocítil něco takového, běhal mi mráz po zádech, bylo to neuvěřitelné.

Jaká je tvá nejoblíbenější vzpomínka z dětství?
Asi když jsem byl poprvé na zápase Toronto Maple Leafs a po skončení jsem mohl do jejich šatny. Měl jsem možnost setkat se se svým nejoblíbenějším hráčem. Ten mi pak po týdnu poslal dopis, ve kterém se omlouval, že se mnou nemohl strávit víc času - prima tah, od té doby jsou pro mě Leafs citovou záležitostí.

Kdybys byl na opuštěném ostrově, měl bys s sebou radši jídlo, vodu nebo koně?
To zní jako IQ test..... Vzal bych si koně, ten mě může k jídlu i vodě dovézt - poskytne dopravu....... a společnost ;-)

Na jaké hudební nástroje hraješ?
Jsem bubeník, mí známí už se nemohli dívat, jak si z barové stoličky dělám bongo, a tak mi koupili sestavu.

Která kniha je ze všech, co jsi zatím četl, tvá nejoblíbenější?
Na to je těžké odpovědět. Čtu jen biografie, naopak beletrii vůbec.
Asi biografie "I'll Sleep When I'm Dead: The Dirty Life and Times of Warren Zevon" - je o rokeru Warrenu Zevonovi, napsaná jeho exmanželkou Crystal.

Hodně mě dostalo, jaký život měl tento brilantní podivín.

Jaká jsou tvá oblíbená jídla?
Humr a vepřová žebra na medu a česneku. Přišel jsem na to, že pokud rádi jíte, lépe vaříte. Osobně využívám při vaření jen své smysly, nemám rád takové to "přidej lžíci tohoto, špetku tamtoho ...", strojově dle receptu. Přísady, které jen dle chuti používám, vždy vyčarují výtečná a křupavá kuřecí křidýlka.

Kdybys mohl být jakoukoliv animovanou postavou, jaká by to byla?
No, jednou jsem o Halloweenu šela za Petera Crisse (bubeník KISS), využil jsem černé leštidlo na boty, to bylo panečku něco pro mou kůži :)..... Vybral bych si kocoura Fritze.

Čím jsi chtěl být, když jsi byl dítě?
Chtěl jsem být rocková hvězda, a nejspíš o tom sním pořád. Taky si pamatuju, že jsem často mámě říkával, že nechci odejít z tohoto světa, aniž bych o sobě nedal vědět :D

Jaký je tvůj dosud nejtrapnější zážitek?
Znáte to, buď jich mám spoustu, nebo nejsou tak hrozné, když se mi momentálně žádný nevybavuje............ A uvědomuju si, že mám problém pamatovat si jména.

Už jsi někdy někoho zachránil?
Po psychické nebo fyzické stránce?

Viděl jsi někdy koncertovat Black Oak Arkansas? (pozn.: odtud přezdívka Jim Dandy - Jim "Dandy" Mangrum je zpěvák kapely)
Naživo ne, ale v mládí jsem byl jejich fanda, David Lee Roth na jevišti zcela zastínil osobnost Jima Dandyho, ale já zase oceňuju originalitu.

Co by podle tebe řekl skutečný Jim Dandy, kdyby viděl, že zde pod jeho jménem vystupuješ s ikonou, na které je Dudley DoDork? (pozn.: narážka na skutečné jméno animované postavy "Dudley DoRight")
Podle mě má Jim smysl pro humor a užil si pár záchvatů smíchu při sledování pana Dudleyho, ... už jste si snad někdy nepochutnali v Chuckee Cheese? A proč mluvím ve třetí osobě?

Jaký je dobrý příklad takové hudby, kterou posloucháš jako "pozorovatel", kdy obdivuješ nebo pátráš po kompozici či provedení - v porovnání s příkladem takové hudby, kterou máš spojenou s nějakým citovým zážitkem nebo nějakou náladou?
Jsou to písně, které jsem hrával. Často poslouchám kvůli puntičkářskému počítání přechodů a předvídání následujících pasáží. Málokdy můžu u hudby jen tak relaxovat a brát píseň jako věc, kterou si prostě musím užít, jde spíš o takové duševní cvičení.

"Long Distance Runaround" od Yes a "High Class In Borrowed Shoes" od Maxe Webstera jsou toho příkladem.

San Jacinto od Petera Gabriela - vždy se mě dotkne a pohladí, velmi fascinující a procítěné.

Existuje něco, co lituješ, že jsi ještě v životě neudělal? Pokud ano, co je to?
K smrti rád bych navštívil Velkou Británii, New York a Los Angeles.

Taky lituju toho, že jsem v osmnácti odmítl nabídku připojit se k jedné rockové kapele na jejich turné - občas tak přemýšlím, jakým směrem by se pak můj život ubíral.

Měl jsi v životě nějaký vzor? A jakou vlastnost jsi na té osobě nejvíc obdivoval?
Nejspíš můj táta, měl dar působit na člověka (kterého neznal) tak, že tomuto člověku téměř hned připadalo, jako by byl ve společnosti svého dlouholetého přítele.

Jakou jsi v životě provedl největší lumpárnu? A přistihl tě u toho někdo? (ale měj na paměti že toto je VEŘEJNÝ rozhovor :D)
Se švagrem jsme jednou vyprázdnili sklad alkoholu jedné z restaurací Keg, bylo to při oslavách Nového roku. Když jsme si šli pověsit kabáty, zjistili jsme, že jsou dveře skladu otevřené. V podvečer už jsme byli pořádně navátí, ale všichni, co tam byli (i zaměstnanci a vedení) už byli tak pod parou, že to jednoduše nepoznali. Na ten den nezapomenu, já i švagr máme svou teorii, proč nás nechytili, ale podle mě jsme si prostě všechny podplatili tím, že jsme se s nimi dělili o odměny vyplývající z naší "práce" ve skladu (nikdo nepátral po tom, odkud všechen ten chlast je)..............ale pššššt :)

Zažil jsi někdy něco nadpřirozeného? A řekl bys, že je to spíš o duchovnu nebo jiné dimenzi?
Osobně si na žádný takový zážitek nevzpomínám, ale docela věřím v nadpřirozené jevy a teoriím o paralelních vesmírech.

Jakým zvířetem bys chtěl být?
Králíkem.

Vybral by sis raději doživotní pernamentku na Toronto Maple Leafs nebo doživotní pernamentku na jakýkoliv koncert uskutečněný v Torontu?
Každý zápas božských Leafs běží v televizi, navíc mají vlastní (a dost debilní) kanál, takže bych sáhl po pernamentce na koncerty.

Které věci děláš, i když ses zařekl, že je nikdy dělat nebudeš?
Jsem kuřák, máma si se mnou dost vytrpěla ohledně kouření.

Kdybys měl být do pěti let za něco oceněn, co by to bylo a kdo by seděl v obecenstvu?
Jediná věc, za kterou bych možná nějakou cenu dostat mohl, je má činnost v "Humane Society of Canada" (spolek pro ochranu lidí a zvířat). Obecenstvo se obvykle na podobných akcích skládá z dvounohých a čtyřnohých stvoření, tak jak to má být.

Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol