Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Nápověda
Tato stránka se momentálně přepracovává do nové a vylepšené podoby (jsou-li některá témata prázdná, nejedná se o chybu). Původní záznamy byly přemístěny do sekce FAQ.
1) BrainKing

Tato sekce obsahuje základní informace o BrainKingu, zejména údaje ohledně přístupu a přihlašování, seznam podporovaných webových prohlížečů a známé problémy s některými z nich.
Rovněž se zde dají najít některé interní specifikace o našem serveru - kdo to všechno vytvořil, kde se servery ve skutečnosti nacházejí, atd.

1.1) Co je BrainKing?

BrainKing je webový server, který poskytuje velké množství možností, jak hrát populární deskové hry s hráči z celého světa. Z velké části je založen na klasickém HTML rozhraní, což by mělo zaručit dobrou kompatibilitu mezi nejrůznějšími webovými prohlížeči a udržovat toto rozhraní co možná nejjednodušší a snadné na pochopení.
Naším cílem vždy bylo vytvořit živý a výjimečný server, snadno rozlišitelný od jiných, podobně zaměřených. Existuje jeden velmi dobrý způsob, jak toho dosáhnout - neustálý a nepřestávající vývoj, protože server, který se nevyvíjí a nemění, je mrtvým serverem. Nové funkce a vlastnosti se nám daří přidávat téměř každý týden.
Kompletní seznam vlastností a výhod BrainKingu je prezentovám v dalších sekcích této Nápovědy.

1.2) BrainKing tým

BrainKing není velkou firmou se stovkami zaměstnanců na plný úvazek, v chodu jej udržuje malá, nicméně efektivní skupina expertů. Aktuální seznam lze nalézt na stránce BrainKing tým, která je přístupná na spodním okraji každé stránky BrainKingu.
Jak můžete vidět, jsou zde dva administrátoři, kteří ovládají BrainKing z technického hlediska, a několik globálních moderátorů, jejimž úkolem je pomáhat udržovat systém veřejných diskusních klubů (což není snadná práce vzhledem k tomu, že se v klubech setkávají lidé z mnoha zemí a různých zvyků či vyznání).
Důležité: Ačkoliv je BrainKing přeložen do řady světových jazyků, angličtina i nadále zůstává hlavním jazykem pro komunikaci s BrainKing týmem (oba administrátoři mluví rovněž česky). Máte-li dotaz nebo problém, ale nerozumíte anglicky ani česky, zkuste najít diskusní klub ve vašem jazyce a napište otázku právě tam, někdo vám jistě pomůže nebo alespoň přepošle přeložený dotaz k nám.

1.3) Použité technologie

BrainKing se nachází v Praze, Česká republika a je napojen na rychlou páteřní linku v serverhousingové firmě s nepřetržitým 24/7 dohledem (detaily). Vzhledem k možnosti neomezeného přenosu dat a výkonnému hardware je BrainKing přístupný kdykoliv, komukoliv a odkudkoliv, momentálně vykazující více než 20 miliónů shlédnutých stránek a téměř 500 GB přenesených dat každý měsíc.
Samotná aplikace BrainKing je napsána kompletně v Javě s téměř žádnými zabudovanými produkty třetích stran (kromě nejnutnějších, např. databázových ovladačů). Vzhledem k tomu, že jsme autory 99.99% zdrojového kódu, můžeme snadno vylepšovat strukturu serveru a rychle opravovat libovolné chyby, aniž by bylo nutné čekat na externí dodavatele. BrainKing rovněž obsahuje vlastní zabudovaný systém administrace a sledování výkonu, což nás činí nezávislými na komplikovaných administračních konzolích a umožňuje opravovat možné výskyty určitého druhu problémů přímo za běhu, bez nutnosti shazovat server.


1.4) Podporované prohlížeče

BrainKing byl testovám s následujícími webovými prohlížeči: ("x" může být nahrazeno libovolným číslem, pro které příslušná verze existuje)
 • Firefox 1.0.x (doporučeno)
 • Mozilla 1.x
 • MS Internet Explorer 6.x
 • Opera 8.x
 • WebTV browser

Ačkoliv zahrnujeme do seznamu i WebTV browser, nemáme s ním žádné reálné zkušenosti (protože žádné podobné zařízení nevlastníme) a pouze víme, že BrainKing funguje pro spoustu lidí, kteří WebTV používají. Nicméně se může stát, že nebudeme schopni vyřešit všechny problémy, které mohou při používání BrainKingu přes WebTV nastat.

2) Registrace a přihlášení/odhlášení

Toto je sekce, která popisuje proces registrace nového konta na BrainKingu a používání parametrů vašeho konta při přihlašovací/odhlašovací akci. Rovněž zdůrazňuje rozdíly mezi módem host a uživatel, což bývá důležité, pokud vytváříte externí linky pro některé konkrétní stránky na BrainKingu.

2.1) Vstupní bod

Obecně se doporučuje používat výhradně http://BrainKing.com (nebo http://BrainKing.cz s přednastaveným českým jazykem) jako vstupní stránku pro náš server. Důvod je takový, že URL ostatních stránek mohou být v budoucnu změněny, zatímco uvedené kořenové URL vždy zůstane stejné. Mimo to, pokud vytváříte odkaz na BrainKing (např. z vašich osobních stránek) a použijete pouze tyto URL, teoreticky by nám to mohlo pomoci získat vyšší page rank ve vyhledávačích, což je dobrý způsob, jak přivést více nových uživatelů a stát se ještě populárnějšími.
Vstupní stránka obsahuje seznam malých vlajek (v pravém horním rohu), které označují všechny podporované jazyky, v nichž je možno BrainKing zobrazit. Chcete-li změnit jazyk, klikněte na odpovídající vlaječku, nové nastavení se uloží jako cookie a stane se výchozím jazykem pro BrainKing na vašem počítači.
Je zde rovněž možnost zvolit výchozí jazyk přímo v URL tak, že se přidá jazykový kód na jeho konec. Například pokud máte v úmyslu odkazovat na francouzskou verzi BrainKingu, použijte toto URL - http://BrainKing.com/fr - a každý, kdo na tento link klikne, dostane se na BrainKing ve francouzštině bez nutnosti klikat na francouzskou vlajku. Uvedený postup může být užitečný, jestliže chcete zaregistrovat BrainKing ve vašem lokálním vyhledávači nebo webovém portálu.

2.2) Anonymní přístup (mód "host")

Pokud chce nový návštěvník na BrainKingu prozkoumat naše stránky a strukturu bez přihlašování nebo vytváření konta, je možno vstoupit v módu "host". Toho lze dosáhnout kliknutím na odkaz "Vstupte jako host" na vstupním bodu.
Vzhledem k tomu, že v takovém případě nejsou přenášeny žádné specifické informace od klienta na server, mohou být zpřístupněny pouze veřejné stránky a informace. Například, host smí číst veřejné diskusní kluby, ale nemá oprávnění psát příspěvky, nebo může prohlížet veřejně přístupné hry, nicméně nemá přístup ke zprávám při hře.
Hlavním smyslem anonymního přístupu je umožnit vyhledávačům, aby dokázaly indexovat veřejné stránky BrainKingu, což by mohlo rozšířit množinu klíčových slov, které vracejí odkazy na náš server. Samozřejmě jsou tu i další využití - chcete-li ukázat hru příteli, jenž není registrován na BrainKingu, můžete mu dát URL příslušné stránky a bude schopen hru prohlížet, aniž by bylo nutno příhlašovat se. Jinými slovy, mód "host" dává návštěvníkům příležitost získat základní povědomí o schopnostech a vlastnostech našeho serveru dříve, než se rozhodnou, zda má smysl registrovat se nebo ne.

2.3) Registrace nového uživatele

Návštěvník, který vstoupí poprvé na stránky BrainKingu, má možnost zdarma vytvořit nové konto kliknutím na "Registrace nového uživatele" v sekci "Neregistrovaní uživatelé" na titulní stránce. Tato akce vyvolá zobrazení registračního formuláře.
Abychom registrační proces co nejvíce zjednodušili, formulář je rozdělen do dvou sekcí - "povinné" a "nepovinné". Je nutné vyplnit pouze povinné položky:
 • Přihlašovaní jméno - jméno nebo přezdívka, kterou chcete používat na BrainKingu. Smí obsahovat pouze vybrané ASCII znaky (A-Z, a-z, 0-9, mezera), nemůže být delší než 15 znaků a je nutno zvolit unikátní jméno, které není dosud použité jiným uživatelem.
 • Heslo - heslo, které budete používat pro přihlášení do systému. Formulář bude z důvodu bezpečnosti maskovat vaše heslo hvězdičkami. Heslo smí obsahovat jen ASCII znaky.
 • Heslo ještě jednou - zde napište stejné heslo jako do předchozího pole, aby se zabránilo nechtěným překlepům.
 • E-mail - vaše e-mailová adresa, na kterou bude odesláno potvrzení o úspěšné registraci. Doporučuje se vložit pouze skutečný a fungující e-mail, v opačném případě může být žádost o registraci zamítnuta. E-mailová adresa musí být unikátní, není povoleno registrovat více kont se stejným e-mailem.
 • Pohlaví - zvolte vaše pohlaví (muž nebo žena).
 • Zaškrtněte, pokud používáte WebTV - pokud vyberete tuto volbu, BrainKing nastaví řádky jako výchozí vzhled pro vaše konto, což bývá lépe použitelné s WebTV prohlížečem (vzhledem k nižšímu rozlišení obrazovky), ale nevypadá to tak hezky jako klasické sloupce. Toto nastavení je možno kdykoliv později změnit na stránce Nastavení.

Poté, co je formulář úspěšně odeslán, obdržíte potvrzovací e-mail a vyčkáte, až administrátoři potvrdí vaši žádost o konto. Tento proces nepřesahuje 24 hodin (obvykle trvá mnohem kratší dobu) a po úspěšném potvrzení dostanete ještě jeden potvrzovací e-mail, který vás informuje, že konto je připraveno k použití.
Všechny hodnoty z tohoto formuláře mohou být později změněny na stránce vašeho Profilu a tyto změny opět musí být potvrzeny administrátorem.

2.4) Přihlašování

Abyste mohli hrát hry a využívat další vlastnosti vašeho BrainKing konta, musíte být přihlášeni. Přihlašovací formulář, jenž obsahuje dvě povinné položky - přihlašovací jméno a heslo - se nachází na hlavní vstupní stránce v sekci "Registrovaní uživatelé".
Poté, co napíšete jméno a heslo a kliknete na tlačítko "Přihlásit", vstoupíte do BrainKingu jako registrovaný uživatel a objeví se vaše Hlavní stránka, obsahující odstartované hry a další soukromá data. V případě, že přihlašovací proces neuspěje (použijete špatné jméno nebo heslo), budete vráceni zpět na přihlašovací stránku a zobrazí se příslušné chybové hlášení.
Formulář rovněž zahrnuje extra parametr Zapamatovat si na tomto počítači, pomocí kterého se dá tento proces výrazně usnadnit. Parametr může nabývat jedné z následujících hodnot:
 • Nic - implicitní hodnota, žádné informace o uživateli nebudou uloženy na vašem počítači.
 • Jen přihlašovací jméno - pokud zvolíte tuto možnost a úspěšně se přihlásíte, vaše ID bude uloženo v cookie na vašem počítači. Až příště otevřete přihlašovací stránku BrainKingu, vaše uživatelské jméno bude automaticky předvyplněno ve formuláři.
 • Přihlašovací jméno a heslo - po úspěšném přihlášení se na vašem počítači uloží informace o předvyplnění ID a hesla. Při příštím otevření přihlašovací stránky bude předvyplněno jak uživatelské jméno, tak zakódované heslo, díky čemuž stačí pouhý klik na tlačítko Přihlásit bez jakéhokoliv psaní na klávesnici.

V závislosti na zvolené úrovni zabezpečení se můžete rozhodnout, která volba by vám nejvíce vyhovovala. Například by jistě nebylo moudré používat "zapamatovat si uživatelské jméno a heslo" na veřejném počítači v internetové kavárně, zatímco v domácím prostředí, kde využíváte počítač výhradně pro sebe, se většinou jedná o nejpohodlnější možnost.
Stránka také obsahuje jednoduchý formulář E-mail, který lze využít v případě, že zapomenete, jak zní vaše uživatelské jméno nebo heslo. Stačí, když vložíte e-mailovou adresu registrovanou s vaším kontem a po odeslání obdržíte e-mail s instrukcemi, jak nastavit heslo nové.

2.5) Odhlášení

Chcete-li ukončit vaše sezení u BrainKingu a mít jistotu, že se nikdo jiný nedostane na vaše konto poté, co opustíte počítač, klikněte na odkaz Odhlásit v Menu sekci. Budete přesměrováni zpět na hlavní vstupní stránku serveru a poté jste úspěšně odhlášeni.
Vzhledem k tomu, že BrainKing neukládá žádné permanentní přihlašovací informace na váš počítač, můžete rovněž ukončit sezení prostým zavřením webového prohlížeče. Nicméně, vždy bývá bezpečnější odhlásit se manuálně, použitím linku Odhlášení.

3) Struktura stránek

Pohodlí našich uživatelů je pro nás velmi důležité a dobře víme, že každý klik navíc, který je nutný k zobrazení požadovaných informací, může být nepříjemný. Abychom zabránili zbytečnému přecházení ze stránky na stránku, BrainKing se snaží udržovat jednoduchou strukturu a současně prezentovat co možná nejvíce informací v přehledné formě.
Každá stránka na BrainKingu (kromě vstupního bodu a registračního formuláře) se skládá ze čtyř hlavní sekcí: Menu, Stránka, Stav and Dolní záhlaví. Jediné výjimky tvoří herní stránky a Nastavení, jimž chybí sekce Stav.

3.1) Možnosti vzhledu

Stránky BrainKingu je možno zobrazit ve svou základních vzhledech - sloupce a řádky. Tyto možnosti se od sebe liší pouze umístěním sekcí Menu a Stav:
 • Sloupce - Menu se nachází v levém postranním sloupci stránky a Stav v pravém. Jedná se o výchozí a doporučené zobrazení, pro nějž jsou stránky BrainKingu nejlépe optimalizovány.
 • Řádky - Menu se nachází v horním řádku stránky a Stav ve spodním. Toto zobrazení bylo vytvořeno pro uživatele WebTV a podobných zařízení s nízkým rozlišením obrazu, na němž docházelo k deformacím herních desek v důsledku nedostatku vizuálního prostoru.
V případě použití sloupcového zobrazení v hebrejštině, farsi nebo jiném jazyce, jehož psaná forma je orientována zprava doleva, bude umístění sloupců Menu a Stav přehozeno.

3.2) Menu section3.3) Page section3.4) Status section3.5) Footer section4) Players4.1) Player list4.2) Online players4.3) Friends4.4) Blocked users4.5) Profiles5) Communication5.1) Message box5.2) In-game messages5.3) Invitations5.4) Contact us6) Games6.1) New game6.2) Waiting games6.3) Game lists6.4) How to play6.5) Game editors6.6) Time control7) Ratings7.1) The BKR formula7.2) BKR charts7.3) BKR history8) Tournaments and ponds8.1) Typy turnajů

Turnaje na BrainKingu jsou skvělou příležitostí, jak změřit své síly se zbytkem komunity hrající stejný typ hry. Rozdělují se na základní kategorie Turnaje (pro jednotlivé hráče) a Turnaje družstev (pro týmy více hráčů). Následující seznam obsahuje všechny typy turnajů, které jsou v současné době podporovány.

8.1.1) Každý s každým

Toto je základní a nejpoužívanější typ turnaje na BrainKingu. Hráči jsou rozděleni do sekcí s maximálně 8 lidmi (v závislosti na počtu přihlášených hráčů a parametrech turnaje) a každý hráč hraje jednu nebo dvě hry se všemi ostatními hráči téže sekce. Poté, co jsou všechny sekce ukončeny a vítězové určeni, seznam všech vítězů zformuje následující kolo. Turnaj je skončen, jestliže poslední kolo obsahuje pouze jednu sekci. Vítězové této sekce zvítězí v celém turnaji.

8.1.2) Vyřazovací pavouk

Tento druh turnaje se podobá sportovním událostem typu "pohár" nebo "playoff". Hráči jsou rozděleni do párů (na základě jejich aktuálního BKR) a vítěz každé dvojice postupuje do následujícího kola. Počet hráčů může být 4, 8, 16, 32, 64 nebo 128, což zajišťuje, že každé kolo bude obsahovat sudý počet účastníků a turnaj bude mít pouze jednoho vítěze. Abychom vytvořili co možná nejjednodušší systém, z každé dvojice je po skončení partie jednoznačně určen hráč, který postupuje do dalšího kola. V případě remízy jsou použita následující pravidla:
 • Turnaj smí být vytvořen pouze s obyčejnými hrami, zápasy na více výher nebo zápasy se zdvojovací kostkou. Zápasy na více her nebo bodů nejsou povoleny, protože by mohly vést ke spoustě remíz v konečném výsledku.
 • Dojde-li k remíze vzhledem k pravidlům dané hry nebo dohodou hráčů, postupuje hráč s nižším BKR (v případě rovnosti BKR to bude hráč, který nezačínal hru - tedy černý ve většině her).


8.1.3) Trojitý gammon

Toto je speciální druh turnaje pouze pro backgammon nebo jeho varianty. Systém sekcí se řídí běžnými pravidly - každý hráč hraje jednu hru s každým hráčem téže sekce - ale pro bodování jsou použita pravidla backgammonu:
 • 0 bodů za prohru
 • 1 bod za obyřejnou výhru
 • 3 body za gammon
 • 5 bodů za backgammon
Pro vysvětlení uvedených pojmů si prosím přečtěte stránku s pravidly backgammonu.

8.2) Pond types8.3) How to sign up8.4) How to create8.5) Track tournaments8.6) Special tournaments8.6.1) Prize tournaments with no entry fee8.6.2) Turnaje o ceny se vstupním poplatkem

Tento druh turnaje o ceny je dobrou příležitostí, jak získat dostatek Mozků pro zaplacení členství nebo prodloužení stávajícího. Základní myšlenka spočívá v nashromáždění většího množství Mozků a následném použití pro ceny, které získá vítěz turnaje (obvykle i hráč na druhém a třetím místě).
Po té, co je turnaj vytvořen, stránka turnaje informuje hráče o výši vstupního poplatku a velikosti jednotlivých cen v Mozcích, v závislosti na aktuálním počtu přihlášených hráčů.

Důležitá poznámka: Aby se zabránilo možným problémům, je aplikováno několik speciálních pravidel:
 • Turnaj nemůže být smazán, je-li přihlášen alespoň jeden hráč (který zaplatil vstupní poplatek).
 • Turnaj nebude odstartován, dokud první cena nedosáhne minimálně dvojnásobku vstupního poplatku. Hráči jsou o tomto stavu informováni na stránce turnaje.
 • Pokud se hráč odhlásí z turnaje (dříve, než je odstartován), bude mu vstupní poplatek vrácen na Mozkové konto. Po startu turnaje již není možno poplatek vracet.
Příklad: Uvažujme turnaj se vstupním poplatkem 150 Mozků. To znamená, že každý, co se chce turnaje zúčastnit, musí mít na kontě alespoň 150 Mozků, které budou po přihlášení do turnaje odečteny. Je-li aktuální stav 20 přihlášených hráčů, celková suma sesbíraných poplatků činí 20 x 150 = 3000 Mozků. Turnaj je definován s těmito cenami: 25% pro vítěze, 10% pro druhé místo a 5% pro třetí. V dané situaci máme následující ceny - 750, 300 a 150 Mozků. Čím více hráčů se přihlásí, tím vyšší ceny budou nakonec přiděleny - zvýší-li se počet hráčů na 38, vítěz turnaje obdrží 1425 Mozků atd.

9) Discussion boards10) Fellowships10.1) How to create10.2) How to invite members10.3) How to join10.4) Ranks10.5) Teams10.6) Discussion boards11) Brains12) Settings13) Information pages13.1) Winners13.2) Rules13.3) Statistics14) Bugs and feedback15) Paid membership16) Store17) Localization18) Advertising19) Karetní hry

Karetní hry na BrainKingu znamenají značný rozdíl oproti klasickým deskovým hrám, protože je obvykle hrají vice než 2 hráči a fungují jako skutečné online hry - čas na tah se počítá v sekundách a není nutno obnovovat celou stránku pro zobrazení aktuálního stavu hry. Ve většině případů naše karetní hry vyžadují, aby váš webový prohlížeč podporoval technologie JavaScript a AJAX - což je, naštěstí, základní vlastnost všech moderních prohlížečů (Firefox, Internet Explorer, Opera, Google Chrome atd.).

19.1) Poker

Online poker patří k prvním hrám na BrainKingu, které jsou určeny pro více hráčů a probíhají v reálném čase. Odkaz na seznam pokerových stolů se nachází v levém sloupci všech stránek - Pokerové stoly. Tato stránka obsahuje všechny dostupné pokerové stoly a automaticky se obnovuje každou sekundu, takže vždy zobrazuje jejich aktuální stav, což by mělo usnadnit výběr vhodného stolu k přisednutí, vzhledem k parametrům a počtu volných míst.

Klient pro hraní online pokeru je napsán v JavaScriptu, z čehož vyplývá, že váš webový prohlížec musí tuto technologii podporovat, aby bylo možno hrát. BrainKing online poker byl úspěšně otestován s posledními verzemi Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera a Google Chrome, ale je velmi pravděpodobné, že bude fungovat se spoustou jiných prohlížečů, které nemají problémy s během JavaScript aplikací.

Je důležité zdůraznit, že veškeré pokerové hry se na BrainKingu hrají s žetony, které každý hráč obdrží zdarma, takže nehrozí nebezpečí gamblingu v jakékoliv podobě a kdokoliv si může tuto skvělou a populární hru zahrát bez rizika ztráty skutečných peněz. Aktuální počet žetonů každého hráče lze nalézt na stránce jejich profilů.

19.1.1) Jak hrát

Stránka pokerového stolu se skládá z několika sekcí:
 • Stůl a židle - zde se hraje samotná hra. Sekce zobrazuje sedící hráče, počet jejich žetonů, aktuální sázky a karty, je-li hra ve stavu, který vám umožnuje vidět karty hráčů. Noví hráči se mohou zapojit do hry kliknutím na volnou židli a vložením minimálního (nebo vyššího) množství žetonů ke zvolenému místu u stolu (tzv. buy-in).
 • Seznam pozorovatelů - se nachází pod hracím stolem a ukazuje uživatele BrainKingu, kteří pozorují příslušnou hru, ale zatím nehrají.
 • Chatovací okénko - hráči mohou během hry navzájem komunikovat prostřednictvím chatovacího okénka, které je umístěno napravo od stolu. Tato sekce rovněž vypisuje systémové zprávy, které usnadňují orientaci ve hře a jejím průběhu.
 • Ovládací panel - tato sekce obsahuje ovládací prvky (tlačítka a přepínače) a její struktura závisí na konkrétní situaci ve hře. Například, jste-li na tahu, uvidíte tlačítka pro vsazení, dorovnání aktuální sázky, zvýšení sázky, složení karet atd.
Pokud se stane, že určité sekce zobrazují z nějakého důvodu chybné informace, nejjednodušší řešení bývá znovu načíst celou stránku (kombinace ctrl-f5 ve většině prohlížečů). Stránka načte aktuální stav hry ze serveru a tím se odstraní veškeré možné vizuální problémy.

19.1.2) Texas Hold'em

Texas Hold'em bývá označován za nejpopulárnější formu pokeru. Vyznačuje se jednou z nejdůmyslnějších strategií veškerých pokerových her, ačkoliv má velmi jednoduchá pravidla (což je pravděpodobně důvod, proč se stal tak atraktivním).

Jak hrát
 1. Jeden z hráčů funguje jako Dealer. Jeho pozice se nazývá Button a po každém kole se posune ve směru hodinových ručiček na následující obsazenou židli. V opravdových kasinech se dealer neúčastní hry, nicméně v domácích podmínkách nebo na internetu bývá zvykem, že i dealer hraje jako ostatní hráči.
 2. Dva následující hráči po levé straně dealera se označují jako Small Blind a Big Blind. Jsou povinni vsadit tzv. sázky naslepo ještě před rozdáním karet. Malá sázka naslepo (small blind) je rovna polovině nižší sázky nadefinované pro příslušný stůl, velká sázka naslepo (big blind) se rovná nižší sázce stolu. Např. je-li stůl vytvořen se sázkami 10/20, small blind musí vsadit 5 a big blind 10 žetonů.
 3. Každý hráč obdrží dvě karty do ruky, tzv. Hole Cards. Tyto karty jsou viditelné pouze pro příslušného hráče.
 4. Následuje první kolo sázek. Začíná od prvního hráče, který sedí po levé straně big blindu, a pokračuje ve směru hodinových ručiček.
 5. Poté, co jsou sázky prvního kola ukončeny (všichni hráči dorovnali nejvyšší sázku nebo složili karty), vyloží se na stůl tři společné karty. Tyto karty jsou viditelné pro každého a nazývají se Flop.
 6. Následuje druhé kolo sázek, počínaje prvním zbývajícím hráčem (který doposud nesložil karty) po levé straně buttonu. Sázky pokračují ve směru hodinových ručiček.
 7. Po ukončení druhého kola sázek vyloží dealer na stůl čtvrtou společnou kartu. Říká se jí Turn.
 8. Následuje třetí kolo sázek, počínaje prvním zbývajícím hráčem (který doposud nesložil karty) po levé straně buttonu. Sázky pokračují ve směru hodinových ručiček, přičemž velikost sázky se od tohoto okamžiku zdvojnásobuje.
 9. Po ukončení třetího kola sázek vyloží dealer na stůl pátou (poslední) společnou kartu. Její název je River.
 10. Následuje poslední kolo sázek, počínaje prvním zbývajícím hráčem (který doposud nesložil karty) po levé straně buttonu. Sázky pokračují ve směru hodinových ručiček.
 11. Po ukončení sázek určí dealer vítěze. V našem případě je vítěz automaticky vypočítán BrainKingem.
Jak určit vítěze

Cílem každého hráče je sestavit nejlepší kombinaci pěti karet ze sedmi možných (2 karty v ruce a 5 společných karet na stole). Je povoleno použít obě karty v ruce (a tři ze stolu), jednu kartu z ruky (a čtyři ze stolu) nebo dokonce žádnou kartu v ruce (a pět ze stolu). Hodnoty kombinací jsou vypsány v následujícím seznamu (od nejlepší po nejhorší):
 1. Royal flush - královská postupka (A-K-Q-J-10 ve stejné barvě).
 2. Postupka v barvě (např. 9-8-7-6-5 v téže barvě).
 3. Čtveřice (např. K-K-K-K-9).
 4. Full house - trojice a dvojice (např. A-A-A-7-7).
 5. Barva (např. K-J-8-7-5 ve stejné barvě).
 6. Postupka (např. K-Q-J-10-9).
 7. Trojice (např. A-A-A-9-2).
 8. Dva páry (např. K-K-9-9-8).
 9. Dvojice (např. Q-Q-9-4-2).
 10. Vyšší karta (např. K-J-7-3-2).
Hráč s nejvyšší kombinací vyhrává všechny sázky, které se během tohoto kola nashromáždily v banku. Pokud se stane, že více hráčů sdílí kombinaci téže hodnoty (např. Q-Q-J-9-8 a Q-Q-A-8-3), rozhoduje tzv. kicker karta - nejvyšší karta z ruky nebo ze stolu, která nebyla použita pro sestavení kombinace. Má-li v daném případě první hráč v ruce Q-J a druhý A-Q (na stole leží Q-9-8-3-2), je vítězem druhý hráč, protože jeho kicker A přebíjí kicker J prvního hráče. Kicker se používá pouze v případě čtveřice, trojice, dvou párů, dvojice nebo vyšší karty.
Nelze-li jednoznačně určit vítěze ani pomocí kickeru, výhra se dělí mezi všechny hráče s vítěznou kombinací.

20) Úspěchy

Jedná se o systém odměňování, který umožňuje každému uživateli BrainKingu získat body za splnění určitých úkolů - například vyhrát 100 her s různými soupeři, zaplatit si placené členství, vyhrát rybník s alespoň 100 účastníky atd. Systém patří do kategorie statistických funkcí, ale dá se rovněž považovat za nový způsob soutěžení mezi hráči.

Každý úspěch je ohodnocen 5-50 body, v závislosti na obtížnosti jeho dosažení. Uživatel nalezne seznam vlastních úspěchů na stránce Profil / Úspěchy a zrovna tak je možno prohlížet úspěchy ostatních hráčů na stránkách jejich profilů.

Stránka Úspěchy zobrazuje žebříček uživatelů, kteří nasbírali nejvíce bodů za úspěchy, poskytuje jednoduchý formulář pro vyhledání hráčů, kteří dosáhli zvoleného úspěchu, atd.

Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol