Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Nápověda
Nápověda - Karetní hry - Poker - Texas Hold'em

19.1.2) Texas Hold'em

Texas Hold'em bývá označován za nejpopulárnější formu pokeru. Vyznačuje se jednou z nejdůmyslnějších strategií veškerých pokerových her, ačkoliv má velmi jednoduchá pravidla (což je pravděpodobně důvod, proč se stal tak atraktivním).

Jak hrát
 1. Jeden z hráčů funguje jako Dealer. Jeho pozice se nazývá Button a po každém kole se posune ve směru hodinových ručiček na následující obsazenou židli. V opravdových kasinech se dealer neúčastní hry, nicméně v domácích podmínkách nebo na internetu bývá zvykem, že i dealer hraje jako ostatní hráči.
 2. Dva následující hráči po levé straně dealera se označují jako Small Blind a Big Blind. Jsou povinni vsadit tzv. sázky naslepo ještě před rozdáním karet. Malá sázka naslepo (small blind) je rovna polovině nižší sázky nadefinované pro příslušný stůl, velká sázka naslepo (big blind) se rovná nižší sázce stolu. Např. je-li stůl vytvořen se sázkami 10/20, small blind musí vsadit 5 a big blind 10 žetonů.
 3. Každý hráč obdrží dvě karty do ruky, tzv. Hole Cards. Tyto karty jsou viditelné pouze pro příslušného hráče.
 4. Následuje první kolo sázek. Začíná od prvního hráče, který sedí po levé straně big blindu, a pokračuje ve směru hodinových ručiček.
 5. Poté, co jsou sázky prvního kola ukončeny (všichni hráči dorovnali nejvyšší sázku nebo složili karty), vyloží se na stůl tři společné karty. Tyto karty jsou viditelné pro každého a nazývají se Flop.
 6. Následuje druhé kolo sázek, počínaje prvním zbývajícím hráčem (který doposud nesložil karty) po levé straně buttonu. Sázky pokračují ve směru hodinových ručiček.
 7. Po ukončení druhého kola sázek vyloží dealer na stůl čtvrtou společnou kartu. Říká se jí Turn.
 8. Následuje třetí kolo sázek, počínaje prvním zbývajícím hráčem (který doposud nesložil karty) po levé straně buttonu. Sázky pokračují ve směru hodinových ručiček, přičemž velikost sázky se od tohoto okamžiku zdvojnásobuje.
 9. Po ukončení třetího kola sázek vyloží dealer na stůl pátou (poslední) společnou kartu. Její název je River.
 10. Následuje poslední kolo sázek, počínaje prvním zbývajícím hráčem (který doposud nesložil karty) po levé straně buttonu. Sázky pokračují ve směru hodinových ručiček.
 11. Po ukončení sázek určí dealer vítěze. V našem případě je vítěz automaticky vypočítán BrainKingem.
Jak určit vítěze

Cílem každého hráče je sestavit nejlepší kombinaci pěti karet ze sedmi možných (2 karty v ruce a 5 společných karet na stole). Je povoleno použít obě karty v ruce (a tři ze stolu), jednu kartu z ruky (a čtyři ze stolu) nebo dokonce žádnou kartu v ruce (a pět ze stolu). Hodnoty kombinací jsou vypsány v následujícím seznamu (od nejlepší po nejhorší):
 1. Royal flush - královská postupka (A-K-Q-J-10 ve stejné barvě).
 2. Postupka v barvě (např. 9-8-7-6-5 v téže barvě).
 3. Čtveřice (např. K-K-K-K-9).
 4. Full house - trojice a dvojice (např. A-A-A-7-7).
 5. Barva (např. K-J-8-7-5 ve stejné barvě).
 6. Postupka (např. K-Q-J-10-9).
 7. Trojice (např. A-A-A-9-2).
 8. Dva páry (např. K-K-9-9-8).
 9. Dvojice (např. Q-Q-9-4-2).
 10. Vyšší karta (např. K-J-7-3-2).
Hráč s nejvyšší kombinací vyhrává všechny sázky, které se během tohoto kola nashromáždily v banku. Pokud se stane, že více hráčů sdílí kombinaci téže hodnoty (např. Q-Q-J-9-8 a Q-Q-A-8-3), rozhoduje tzv. kicker karta - nejvyšší karta z ruky nebo ze stolu, která nebyla použita pro sestavení kombinace. Má-li v daném případě první hráč v ruce Q-J a druhý A-Q (na stole leží Q-9-8-3-2), je vítězem druhý hráč, protože jeho kicker A přebíjí kicker J prvního hráče. Kicker se používá pouze v případě čtveřice, trojice, dvou párů, dvojice nebo vyšší karty.
Nelze-li jednoznačně určit vítěze ani pomocí kickeru, výhra se dělí mezi všechny hráče s vítěznou kombinací.
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol