Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Hrát tuto hru

Statistika vyhraných her
bílý112755 (49.36 %)
černý113732 (49.79 %)
Remíza1910 (0.83 %)

Kostkový poker

Kostkový poker je podobný populární hře zvané Yahtzee. Je to čistě hra s kostkami, což znamená, že zde nejsou žádné figurky a dokonce ani žádná hrací deska, pouze pět kostek a tabulka pro psaní skóre.

Počáteční pozice a cíl hry:

Hráči házejí každé kolo pěti kostkami a snaží se dostat cop nejlepší kombinaci pro maximum bodů v různých řádcích. Pravidla bodování budou vysvětlena v dalších sekcích. Hra začíná s prázdnou tabulkou:Hráč, který v součtu získá více bodů, vyhrává hru.


Jak získat body

Na začátku každého kola se hodí kostkami a hráč, který je na tahu, se rozhodne, jaký řádek je nejvhodnějsí pro právě tuto kombinaci. Jak ukazuje předchozí obrázek, v tabulce je 13 řádků a jejich názvy ukazují příslušné kalkulace skóre:
 1. Jedničky - součet všech jedniček
 2. Dvojky - součet všech dvojek
 3. Trojky - součet všech trojek
 4. Čtyřky - součet všech čtyřek
 5. Pětky - součet všech pětek
 6. Šestky - součet všech šestek
 7. 3 stejné (3 nebo více kostek se stejnou hodnotou) - součet všech kostek
 8. 4 stejné (4 nebo více kostek se stejnou hodnotou) - součet všech kostek
 9. Full House (3 kostky se stejnou hodnotou + 2 kostky se stejnou hodnotou a tyto dvě hodnoty musí být různé) - 25
 10. Malá postupka (postupka čtyř a více kostek) - 30
 11. Velká postupka (postupka ze všech kostek) - 40
 12. 5 stejných (všechny kostky se stejnou hodnotou) - 50
 13. Šance (jakákoli kombinace kostek) - součet všech kostek
Body lze získat jen tehdy, když kombinace kostek (použitá v příslušném řádku) splní podmínky řádku, jinak hráč získá 0 bodů. Například pokud hráč hodí 1-3-2-4-4, může získat buď 1 bod v prvním řádku (součet jedniček), 8 bodů ve čtvrtém řádku (součet čtyřek), nebo 30 bodů v desátém řádku (malá postupka), atd.

Další důležitá pravidla

Protože díky základním pravidlům by mohla být hra příliš o náhodě, je tu ještě nekolik pravidel pro větší pestrost a strategii:
 • Pokud hráč není spokojen s hodem, může si vybrat jednu či více kostek a hodit jimi jestě jednou. Tato akce může být provedena dvakrát v každém kole, potom už ale musí hráč použít výsledný hod beze změn. Tyto další hody nejsou samozřejmě povinné - pokud je hráč spokojen s prvním hodem, může ho hned použít.
 • Použití kostek je povinné každé kolo. To znamená, že i když hod nezíská žádné body v jakémkoli volném řádku, hráč ho musí použít, i kdyby mu to mělo vynést 0 bodů. To také znamená, že každá hra má právě 13 tahů.

Hrát tuto hru

Prohlédněte si také: Tablut, Tankový boj, Halma 8x8, Halma 10x10, Amazonky, Jarmo, Žabka, Džungle, Žravá žabka, Kulová žabka, Člověče, nezlob se, Průlom, Asimilace, Ataxx, Cheversi, Kostkový poker, Trojitý kostkový poker, Hledání žab, Logik, Mancala, Žabí stehýnka, Kostkový poker 6D, Trojitý kostkový poker 6D, Velká džungle, Souboj jezdců, Camelot, Cam
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol