Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Hrát tuto hru

Statistika vyhraných her
bílý83679 (52.07 %)
černý76858 (47.83 %)
Remíza140 (0.08 %)

Kostkové šachy

Tato hra je variantou klasických šachů, která přidává prvek náhody do šachové strategie. Následující seznam popisuje všechny rozdíly v pravidlech:
  • Neexistuje šach ani mat, je povoleno táhnout králem na pole ohrožené soupeřovou figurkou. Cílem hry je zajmout soupeřova krále.
  • Před každým tahem se hází kostkou. Hod je zobrazen pod šachovnicí a číslo určuje, kterou figurkou se bude táhnout. 1 - pěšec, 2 - jezdec, 3 - střelec, 4 - věž, 5 - dáma, 6 - král. BrainKing automaticky detekuje, které figurky nemohou v dané situaci táhnout a nehodí číslo nepohyblivé figurky.
  • Pokud by měl být proměněn pěšec (dosáhl by poslední řady), hráč s ním může táhnout i v případě, kdy kostka neukazuje 1. Ovšem může ho proměnit jen na takovou figurku, která je určena hodem kostkou (kromě krále). Například pokud hod kostkou je 3, pěšec může být proměněn pouze na střelce. Pokud je hod kostkou 1, pěšec může být proměněn na jakoukoli figurku (s výjimkou krále).
Všechna ostatní pravidla jsou identická se standardními Šachy.
Hrát tuto hru

Prohlédněte si také: Šachy, Čínské šachy, Japonské šachy, Rohové šachy, Opevněné šachy, Přepadové šachy, Cyklické šachy, Žravé šachy, Vymřelé šachy, Maharádžovy šachy, Tříšachové šachy, Temné šachy, Atomové šachy, Janusové šachy, Ambasádové šachy, Poziční šachy, Volné poziční šachy, Válcové šachy, Amazonské šachy, Berlínské šachy, Fischerovy šachy, Leganovy šachy, Jezdcové šachy, Velké šachy, Capablancovy šachy, Los Alamos šachy, Nejasné šachy, Minišógi, Kostkové šachy, Recyklované šachy, Ledové šachy, Behemotské šachy, Kočičí šachy, Koňské šachy, Závod králů, Kostkové šachy 10x10, Masakrové šachy
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol