Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Hrát tuto hru

Statistika vyhraných her
bílý6287 (51.10 %)
černý5952 (48.38 %)
Remíza62 (0.50 %)

Asimilace

Asimilace (klon hry Ataxx, rovněž známý jako SlimeWars a Frog Cloning) je desková hra, která se poprvé objevila v roce 1990 jako videohra od firmy The Leland Corporation. V souladu s online zdroji na webu, hru vynalezli Dave Crummack a Craig Galley v roce 1988 a nazvali ji Infection.

Základní pozice a cíl hry

Hra se hraje na čtvercové desce 7x7 polí s bílými a černými figurkami. Následující obrázek ukazuje počáteční pozici:Cílem hry je umístit na hrací desku více figurek než soupeř.

Pohyb figurek

Každý hráč přemisťuje jednu figurku za tah. Figurka se smí posunout o jednu nebo dvě pozice libovolným směrem - vodorovně, svisle nebo diagonálně - na prázdný čtverec. Rozdíl mezi uvedenými typy tahů je popsán na následujících obrázcích:
  • Bílý hráč přesunul figurku A1 o jednu pozici na B1. Tato figurka zkopírovala do cílové pozice, takže se objevila nová bílá figurka.

  • Bílý hráč přemístil figurku A1 o dvě pozice na C3. Tato figurka byla skutečně pouze přemístěna, takže zmizela z původní pozice a nová bílá se neobjevila.


Jak zajmout soupeřovy figurky

Pokud cílová pozice přemisťované figurky sousedí se soupeřovými figurkami, všechny tyto figurky budou změněny na hráčovy vlastní. Na následujícím obrázku je vidět, jak černý zajmul dvě bílé figurky (před a po tahu):Jak ukončit hru

Hra je skončena, jestliže jeden z hráčů nemůže provést další tahy podle pravidel. Pokud se tak stane, hráč s vyšším počtem figurek na hrací desce vyhrává hru. V případě stejného počtu figurek u obou hráčů končí hra remízou. Na obrázku můžeme vidět příklad finální pozice po vítězném tahu černého:Hrát tuto hru

Prohlédněte si také: Tablut, Tankový boj, Halma 8x8, Halma 10x10, Amazonky, Jarmo, Žabka, Džungle, Žravá žabka, Kulová žabka, Člověče, nezlob se, Průlom, Asimilace, Ataxx, Cheversi, Kostkový poker, Trojitý kostkový poker, Hledání žab, Logik, Mancala, Žabí stehýnka, Kostkový poker 6D, Trojitý kostkový poker 6D, Velká džungle, Souboj jezdců, Camelot, Cam
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol