Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Hrát tuto hru

Statistika vyhraných her
bílý4442 (50.12 %)
černý4395 (49.59 %)
Remíza24 (0.27 %)

Průlom

Průlom (Breakthrough) je strategickou deskovou hrou, kterou vynalezl Dan Troyka v roce 2000. Hra zvítězila v soutěži 2001 8x8 Game Design Competition a vyznačuje se určitou vzdálenou podobností s Dámou, nicméně s výrazně odlišnou strategií.

Základní pozice a cíl hry

Hra se hraje na čtvercové desce 8x8 polí s bílými a černými figurkami. Následující obrázek ukazuje počáteční pozici:Cílem hry je dosáhnout soupeřovy první řady - tedy řady 8 pro bílého a řady 1 pro černého hráče.

Jak pohybovat a zajmout figurky

Každý hráč přemisťuje jednu figurku za tah. Figurka může být posunuta o jedno pole přímo nebo diagonálně vpřed, je-li cílové pole prázdné. Je rovněž možno přesunout figurku na pole obsazené soupeřem, pokud se takový čtverec nachází o jedno pole diagonálně vpřed. Následující obrázek zobrazuje situaci, ve které:
  • bílá figurka E2 může být přemístěna na D3, E3 nebo F3,
  • bílá figurka D4 může být přemístěna na C5 nebo E5, ale nikoliv na D5,
  • bílá figurka C4 může být přemístěna na B5 nebo C5 a rovněž smí zajmout černou figurku na D5,
  • atd.


Jak ukončit hru

Hra je skončena, podaří-li se jednomu hráči dosáhnout soupeřovy první řady. Následující obrázek ukazuje příklad vítězného tahu černého:Další důležitá pravidla

  • Braní figurek není povinné. I když hráč možnost zajmout soupeřovu figurku, smí zvolit libovolný jiný tah, který neodporuje pravidlům hry.

Hrát tuto hru

Prohlédněte si také: Tablut, Tankový boj, Halma 8x8, Halma 10x10, Amazonky, Jarmo, Žabka, Džungle, Žravá žabka, Kulová žabka, Člověče, nezlob se, Průlom, Asimilace, Ataxx, Cheversi, Kostkový poker, Trojitý kostkový poker, Hledání žab, Logik, Mancala, Žabí stehýnka, Kostkový poker 6D, Trojitý kostkový poker 6D, Velká džungle, Souboj jezdců, Camelot, Cam
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol