Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Hrát tuto hru

Statistika vyhraných her
bílý208218 (50.79 %)
černý200628 (48.93 %)
Remíza1110 (0.27 %)

Člověče, nezlob se

Základní pozice a cíl hry

Člověče, nezlob se je klasickou stíhací hrou, která se hraje se čtyřmi figurkami u každého hráče a hrací kostkou. BrainKing momentálně poskytuje verzi pro dva účastníky, jež je zobrazena na následujícím obrázku (počáteční pozice):Cílem hry je dovést všechny čtyři figurky do cílové pozice, označené bílým - F2, F3, F4, F5 - a černým - F7, F8, F9, F10 - obdélníkem.

Pohyb figurek

Oba hráči začínají hru se všemi figurkami v základní pozici (velký bílý - B2, C2, B3, C3 - a černý - I9, J9, I10, J10 - sektor). Každému tahu předchází hod kostkou, následován přemístěním figurky o odpovídající počet polí. Je-li hozena šestka, hráč háže kostkou znovu a obě čísla (nebo více) jsou použity pro tah zvolenou figurkou. Tahy jsou prováděny okolo hrací plochy ve směru hodinových ručiček.
Pro umístění figurky ze základní pozice na startovací pole (E1 pro bílého a G11 pro černého) je nutno hodit šestku, jinak figurka musí zůstat v základní pozici. Následující obzázek demostruje hod 6-6-2, v jehož důsledku se figurka umístí na pole E1 (první šestka), následována pohybem na C5 (druhá šestka) a A5 (dvojka):Pro první umístění figurky v dané hře je provádí hod třemi kostkami místo jedné, aby se zvýšila pravděpodobnost hodu šestky a hra byla odstartována rychleji. Jinými slovy, hráč háže kostkou třikrát v jednom tahu, dokud nehodí šestku a tím umístí první figurku na hrací plochu. Poté, co je tohoto cíle dosaženo, všechny následující hody jsou prováděny pouze jednou kostkou.

Jak zajmout soupeřovy figurky

Pokud přemístění hráčovy figurky (nebo jeho část v případě hodu šestky a následujících hodů) končí na pozici, která je obsazena soupeřovou figurkou, je tato figurka zajmuta a vrácena na soupeřovu základní pozici. Zajmutá figurka může být soupeřem vrácena zpět na hrací desku pouze po hodu šestky.

Další důležitá pravidla

  • Figurka nesmí být přemístěna na pozici obsazenou jinou figurkou téže barvy.
  • Není-li možno provést tah, hráč nahlásí "pass" a předá tah soupeři.
  • Je-li figurka dovedena do cíle, již nemůže být zajmuta soupeřem.

Hrát tuto hru

Prohlédněte si také: Tablut, Tankový boj, Halma 8x8, Halma 10x10, Amazonky, Jarmo, Žabka, Džungle, Žravá žabka, Kulová žabka, Člověče, nezlob se, Průlom, Asimilace, Ataxx, Cheversi, Kostkový poker, Trojitý kostkový poker, Hledání žab, Logik, Mancala, Žabí stehýnka, Kostkový poker 6D, Trojitý kostkový poker 6D, Velká džungle, Souboj jezdců, Camelot, Cam
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol