Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Hrát tuto hru

Statistika vyhraných her
bílý1550 (48.61 %)
černý1503 (47.14 %)
Remíza135 (4.23 %)

Leganovy šachy

Tato šachová varianta byla vynalezena L. Leganem z Francie a poprvé popsána v časopise The Chess Amateur v roce 1922.
Hra používá standardní sadu šachových figurek, které se rozmístí do této počáteční pozice:Hra se hraje podle běžných šachových pravidel s následujícími výjimkami:
  • Pěšci se pohybují pouze o jedno pole diagonálně vpřed a zajímají figurky vodorovně nebo svisle v témže směru. Znamená to, že (vše z pohledu bílého, jako na předchozím obrázku) bílý pěšec smí táhnout o jedno pole šikmo doleva nahoru a sebrat figurku, která stojí na vedlejším poli vlevo nebo nahoře, zatímco černý pěšec provádí pohyb šikmo směrem dolů doprava a zajme figurku stojící na vedlejším čtverci vpravo nebo dole.
  • Nejsou zde rošády ani braní mimochodem.
  • Pěšci se proměňují v zónách proměny, které jsou vymezeny počátečními pozicemi soupeřových věží, střelců, jezdců a krále. Jinými slovy, bílý pěšec se promění na polích A5, A6, A7, A8, B8, C8 a D8, černý pěšec na čtvercích E1, F1, G1, H1, H2, H3 and H4.

Hrát tuto hru

Prohlédněte si také: Šachy, Čínské šachy, Japonské šachy, Rohové šachy, Opevněné šachy, Přepadové šachy, Cyklické šachy, Žravé šachy, Vymřelé šachy, Maharádžovy šachy, Tříšachové šachy, Temné šachy, Atomové šachy, Janusové šachy, Ambasádové šachy, Poziční šachy, Volné poziční šachy, Válcové šachy, Amazonské šachy, Berlínské šachy, Fischerovy šachy, Leganovy šachy, Jezdcové šachy, Velké šachy, Capablancovy šachy, Los Alamos šachy, Nejasné šachy, Minišógi, Kostkové šachy, Recyklované šachy, Ledové šachy, Behemotské šachy, Kočičí šachy, Koňské šachy, Závod králů, Kostkové šachy 10x10, Masakrové šachy
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol