Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Hrát tuto hru

Statistika vyhraných her
bílý24550 (53.03 %)
černý21581 (46.62 %)
Remíza156 (0.33 %)

Cyklické šachy

Pro cyklické šachy platí stejná pravidla i základní pozice jako pro normální šachy. Nicméně, existuje jedná významná odlišnost, která činí tuto variaci jednou z nejzajímavějších a nejzábavnějších. Figurky, které hráč zajme svému soupeři, se objeví pod šachovnicí (nebo nad, podle toho, na které straně šachovnice je hráč zobrazen) v poli Extra figurky a v opačné barvě - stanou se tedy novými figurkami hráče, který je zajmul. Takto získané figurky mohou být umístěny zpět na libovolné prázdné pole na šachovnici a sice jedna figurka za jeden tah (což nahradí běžný šachový tah).
Následující obrázek ukazuje příklad pozice před a po umístění extra figurky:

  


Další důležitá pravidla

  • "Extra" pěšec nesmí být umístěn na první nebo poslední řadu.
  • Funkčnost umístěné figurky je okamžitá, takže je možné dát takovou novou figurkou ihned šach nebo mat, případně zrušit soupeřův šach.

Hrát tuto hru

Prohlédněte si také: Šachy, Čínské šachy, Japonské šachy, Rohové šachy, Opevněné šachy, Přepadové šachy, Cyklické šachy, Žravé šachy, Vymřelé šachy, Maharádžovy šachy, Tříšachové šachy, Temné šachy, Atomové šachy, Janusové šachy, Ambasádové šachy, Poziční šachy, Volné poziční šachy, Válcové šachy, Amazonské šachy, Berlínské šachy, Fischerovy šachy, Leganovy šachy, Jezdcové šachy, Velké šachy, Capablancovy šachy, Los Alamos šachy, Nejasné šachy, Minišógi, Kostkové šachy, Recyklované šachy, Ledové šachy, Behemotské šachy, Kočičí šachy, Koňské šachy, Závod králů, Kostkové šachy 10x10, Masakrové šachy
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol