Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Hrát tuto hru

Statistika vyhraných her
bílý2504 (49.36 %)
černý2478 (48.85 %)
Remíza90 (1.77 %)

Berlínské šachy

Na první pohled se Berlínské šachy ničím neodlišují od standardních šachů. Nicméně, rozdíl je ihned patrný poté, co se hráč pokusí táhnout pěšcem. V této variantě se pěšci pohybují diagonálně a zajímají soupeřovy figurky vertikálně vpřed. Následující obrázek znázorňuje všechny možnosti pohybu bílých pěšců, vyznačené zelenými tečkami:Všimněte si, že pěšec na své počáteční řadě smí provést tah buï o jedno nebo o dvě pole diagonálně, podobně jako v klasických šachách.
Braní mimochodem (en passant) je v Berlínských šachách rovněž povoleno. Například, stojí-li bílý pěšec na C5 a černý táhne pěšcem z D7 na B5, bílý může provést tah C5-C6 a zajmout černého pěšce. Samozřejmě, že takový tah musí být proveden ihned po tahu černého, jinak, po vzoru standardních šachů, je tato možnost ztracena. Následující obrázek ukazuje příklad braní mimochodem (před a po tahu):

  

Všechna ostatní pravidla jsou shodná s pravidly standardních šachů.
Hrát tuto hru

Prohlédněte si také: Šachy, Čínské šachy, Japonské šachy, Rohové šachy, Opevněné šachy, Přepadové šachy, Cyklické šachy, Žravé šachy, Vymřelé šachy, Maharádžovy šachy, Tříšachové šachy, Temné šachy, Atomové šachy, Janusové šachy, Ambasádové šachy, Poziční šachy, Volné poziční šachy, Válcové šachy, Amazonské šachy, Berlínské šachy, Fischerovy šachy, Leganovy šachy, Jezdcové šachy, Velké šachy, Capablancovy šachy, Los Alamos šachy, Nejasné šachy, Minišógi, Kostkové šachy, Recyklované šachy, Ledové šachy, Behemotské šachy, Kočičí šachy, Koňské šachy, Závod králů, Kostkové šachy 10x10, Masakrové šachy
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol