Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Hrát tuto hru

Statistika vyhraných her
bílý40432 (52.41 %)
černý34870 (45.20 %)
Remíza1843 (2.38 %)

Žabka

Pravidla Žabky jsou založena na staré anglické hře, která byla modernizována v roce 1898 Haroldem Murrayem, významným anglickým badatelem historie šachu a dalších deskových her.

Základní pozice a cíl hry

Ačkoliv Murrayho původní deska obsahovala 18 x 18 čtverců, varianta na BrainKingu se hraje na menším poli 12 x 12, v opačném případě by se jednotlivé hry neúměrně protáhly. Hra začíná na plně obsazené desce, náhodně vyplněné žabkami čtyř barev - 66 zelených, 51 žlutých, 21 červených a 6 modrých. Následující obrázek ukazuje příklad takové počáteční pozice:Cílem hry je získat co nejvíce bodů. Pravidla pro bodování budou objasněna v následujících sekcích.

Pohyb figurek

Hráč, který začíná hru, vybere libovolnou zelenou žabku a odstraní ji z hrací plochy.

 

Všechny další tahy musí být provedeny skákáním ve stylu pěšců Turecké dámy. Hráč, který je na tahu, klikne na žabku stojící těsně vedle jiné žabky (vodorovně nebo svisle), za kterou se nachází volné pole. Vícenásobné skoky jsou rovněž povoleny. Další obrázek ukazuje žabku skákající přes tři jiné žabky:

 

Všechny žáby zajmuté skákáním jsou ihned odstraněny z hrací desky a odpovídající hráč si je připíše do celkového skóre.

Ukončení hry

Hra je u konce, nelze-li provést žádné další skoky. V takové situaci je vítězem hráč, který dosáhl většího počtu bodů. V případě rovnosti bodů hra končí remízou.
Body jsou přidělovány následujícím způsobem:
  • 1 bod za zelenou žábu
  • 2 body za žlutou žábu
  • 3 body za červenou žábu
  • 4 body za modrou žábu

Další důležitá pravidla

  • Vícenásobné skoky nejsou povinné. Podobně jako v Halmě smí hráč přestat skákat dříve, než jsou všechny možné skoky vyčerpány, a odeslat tah.

Hrát tuto hru

Prohlédněte si také: Tablut, Tankový boj, Halma 8x8, Halma 10x10, Amazonky, Jarmo, Žabka, Džungle, Žravá žabka, Kulová žabka, Člověče, nezlob se, Průlom, Asimilace, Ataxx, Cheversi, Kostkový poker, Trojitý kostkový poker, Hledání žab, Logik, Mancala, Žabí stehýnka, Kostkový poker 6D, Trojitý kostkový poker 6D, Velká džungle, Souboj jezdců, Camelot, Cam
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol