Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Hrát tuto hru

Statistika vyhraných her
bílý7905 (51.26 %)
černý7447 (48.29 %)
Remíza69 (0.44 %)

Amazonky

Základní pozice a cíl hry

Amazonky jsou moderní hra, která k nám přišla z Argentiny v roce 1992. Hraje se na "velké" šachovnici (10 x 10 polí) a každý hráč má čtyři amazonky, zobrazené symbolem šachové dámy. Následující obrázek ukazuje počáteční pozici hry:Cílem hry je zablokovat (znehybnit) všechny soupeřovy amazonky. Hráč, který nemůže provést tah, prohrává hru.


Pohyb figurek

Amazonka se pohybuje jako dáma v šachu - o libovolný počet polí horizontálně, vertikálně nebo diagonálně. Tah se skládá ze dvou částí - amazonka provede svůj pohyb a z cílového čtverce vystřelí šíp na jiné políčko. Směr a cíl střelby dodržují stejná pravidla jako pohyb amazonky. Poté, co je šíp vystřelen, zůstává na svém místě do konce hry. Na následujícím obrázku vidíme pohyb bílé amazonky (před tahem a po tahu):

  

V této hře nelze zajmout žádné figurky. Všechny pohyby jsou blokovány ostatními figurkami na hrací desce, takže není povoleno skákat ani umístit více figurek na stejné pole.

Ukončení hry

Hra končí, pokud jeden z hráčů nemůže provést tah. To znamená, že všechny hráčovy amazonky jsou blokovány vystřelenými šípy nebo ostatními amazonkami. Tento hráč prohrává hru.
Hrát tuto hru

Prohlédněte si také: Tablut, Tankový boj, Halma 8x8, Halma 10x10, Amazonky, Jarmo, Žabka, Džungle, Žravá žabka, Kulová žabka, Člověče, nezlob se, Průlom, Asimilace, Ataxx, Cheversi, Kostkový poker, Trojitý kostkový poker, Hledání žab, Logik, Mancala, Žabí stehýnka, Kostkový poker 6D, Trojitý kostkový poker 6D, Velká džungle, Souboj jezdců, Camelot, Cam
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol