Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Hrát tuto hru

Statistika vyhraných her
bílý28810 (50.55 %)
černý28018 (49.16 %)
Remíza160 (0.28 %)

Lodě

Základní pozice a cíl hry

Lodě jsou, podobně jako piškvorky, další z notoricky známých her, ke kterým stačí čtverečkovaný papír a tužka, a snad proto je také hraje každý trošku jinak. Liší se velikost hrací plochy, počet a tvar jednotlivých lodí a zejména pravidla pro rozmisťování lodí na hrací ploše - zda se mohou vzájemně dotýkat a jak.

Cílem hry je najít a potopit všechny soupeřovy lodě.

Tato základní varianta na BrainKing.com se hraje na ploše 10x10 polí. V první fázi hry každý hráč rozmístí své lodì. Pokud je hráč na řadě otevře se editor pozice:V opačném případě se objeví zpráva "Soupeř edituje svoji základní pozici".
Vedle hrací plochy jsou připraveny k rozmístění všechny hráčovy lodě ve variantě vodorovné i svislé. Kliknutím na požadovanou loď v příslušné variantě ji vybereme a kliknutím na plochu umístíme na požadované místo. Loď se umisťuje červeně vyznačeným okrajem (vlevo nebo nahoře) bez ohledu na místo kliknutí při výběru:Již umítěnou loď lze z plochy odstranit kliknutím na ni. Připravenou pozici (i neúplnou) můžeme v kterékoliv fázi uložit pro vícenásobné využití.

Při rozmísťování lodí platí následující pravidla:
  • Lodě se nesmí překrývat
  • Lodě se mohou navzájem dotýkat jak rohy, tak stranami


Průběh hry

Poté, co oba hráči vytvoří svoji základní pozici, hra postoupí do druhé fáze. Zobrazí se dvě hrací plochy, horní je soupeřova na které se kliknutím určují cílové souřadnice výstřelu, na spodní ploše se zobrazuje vlastní loïstvo se soupeřovými zásahy.Hráči se pravidelně střídají, vždy jeden výstřel na jeden tah. Po odeslání tahu se na soupeřově ploše v označeném místě objeví buď výbuch v případě zásahu nebo šplouchnutí v opačném případě.

Ukončení hry

Hra končí po posledním zásahu poslední lodi jednoho z hráčů.
Hrát tuto hru

Prohlédněte si také: Lodě, Lodě Plus, Temné lodě
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol