Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Hrát tuto hru

Statistika vyhraných her
bílý5761 (50.26 %)
černý5472 (47.74 %)
Remíza229 (1.99 %)

Ambasádové šachy

Ambasádové šachy (od Kevina Hilla) jsou variantou Birdových (nebo Capablancových) šachů. Hrají se na desce 10x8 polí a přinášejí dvě nové figurky:
  • Kardinál - pohybuje se jako jezdec a střelec současně.
  • Maršál - kombinuje tahy jezdce a věže.

Každý hráč začíná hru s kardinálem na sloupci G a maršálem na sloupci F. Následující obrázek ukazuje počáteční pozici ambasádových šachů:Pravidla jsou stejná jako pro standardní šachy s těmito rozdíly:
  • Dosáhne-li pěšec poslední řady (z pohledu příslušného hráče), může se proměnit v dámu, věž, střelce, jezdce, kardinála nebo maršála.
  • Rošáda se provádí, stejně jako v klasickém šachu, pomocí krále a věže. Jediná změna spočívá v tom, že král se přesune o 3 pole do strany, ne o 2.

Hrát tuto hru

Prohlédněte si také: Šachy, Čínské šachy, Japonské šachy, Rohové šachy, Opevněné šachy, Přepadové šachy, Cyklické šachy, Žravé šachy, Vymřelé šachy, Maharádžovy šachy, Tříšachové šachy, Temné šachy, Atomové šachy, Janusové šachy, Ambasádové šachy, Poziční šachy, Volné poziční šachy, Válcové šachy, Amazonské šachy, Berlínské šachy, Fischerovy šachy, Leganovy šachy, Jezdcové šachy, Velké šachy, Capablancovy šachy, Los Alamos šachy, Nejasné šachy, Minišógi, Kostkové šachy, Recyklované šachy, Ledové šachy, Behemotské šachy, Kočičí šachy, Koňské šachy, Závod králů, Kostkové šachy 10x10, Masakrové šachy
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol