Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Hrát tuto hru

Statistika vyhraných her
bílý5047 (50.50 %)
černý4761 (47.63 %)
Remíza186 (1.86 %)

Janusové šachy

Janusové šachy jsou populární německá variace na tuto hru. Hraje se na desce 8 x 10 polí a představuje novou figurku s názvem janus, která kombinuje schopnosti střelce a jezdce. Znamená to, že janus může provádět jak střelcové tahy po diagonálách, tak jezdcové skoky ve tvaru L. Oba hráči začínají hru se dvěmi janusy a každý janus obsadí odpovídající pole mezi věží a jezdcem. Následující obrázek ukazuje počáteční pozici janusových šachů:Pravidla jsou stejná jako pro standardní šachy s těmito rozdíly:
  • Pokud pěšec dosáhne poslední řady (z pohledu příslušného hráče), může se proměnit v dámu, věž, střelce, jezdce nebo januse.
  • Rošáda se provádí, stejně jako v klasickém šachu, králem a věží. Nicméně, konečná pozice těchto figurek je trochu rozdílná. Následující obrázky zobrazují způsob provedení rošády na obě strany (před a po tahu):

            


Hrát tuto hru

Prohlédněte si také: Šachy, Čínské šachy, Japonské šachy, Rohové šachy, Opevněné šachy, Přepadové šachy, Cyklické šachy, Žravé šachy, Vymřelé šachy, Maharádžovy šachy, Tříšachové šachy, Temné šachy, Atomové šachy, Janusové šachy, Ambasádové šachy, Poziční šachy, Volné poziční šachy, Válcové šachy, Amazonské šachy, Berlínské šachy, Fischerovy šachy, Leganovy šachy, Jezdcové šachy, Velké šachy, Capablancovy šachy, Los Alamos šachy, Nejasné šachy, Minišógi, Kostkové šachy, Recyklované šachy, Ledové šachy, Behemotské šachy, Kočičí šachy, Koňské šachy, Závod králů, Kostkové šachy 10x10, Masakrové šachy
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol