Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Hrát tuto hru

Statistika vyhraných her
bílý25777 (54.26 %)
černý20600 (43.36 %)
Remíza1125 (2.36 %)

Atomové šachy

Atomové šachy přinášejí "opravdovou bitvu" do této hry. Pravidla jsou stejná jako pro normální šachy s těmito zajímavými rozšířeními:
 • Není zde žádný šach nebo mat.
 • Je-li figurka zajmuta, vybuchne v ničivé explozi. Tento výbuch zničí
  • figurku, která provedla zajetí,
  • zajatou figurku,
  • všechny figurky nacházející se v bezprostřední blízkosti tohoto pole (nahoru, dolů, doleva, doprava i šikmo) kromě pěšců. Následující obrázek ukazuje situaci před a po braní bílého pěšce černým pěšcem:


    

  Všechny zničené figurky jsou odstraněny z hrací desky.
 • Hráč, který vyhodí do vzduchu soupeřova krále (viz předchozí pravidlo), vyhrává hru. Následující obrázek zobrazuje situace před a poté, co černý střelec zničil bílého krále:

    

 • Tahy, které by způsobily výbuch vlastního krále, nejsou dovoleny. Znamená to, že žádný král nemůže zajmout soupeřovu figurku, protože by sám sebe vyhodil do vzduchu. Na následujícím obrázku nesmí bílý jezdec zajmout černého pěšce nad bílým králem, protože by zničil i bílého krále:
Závěr je takový, že pro tuto hru je třeba hledat úplně jinou strategii než pro klasické šachy a dokonce i slabý šachista může být v atomových šachách úspěšný. Noví hráči mohou být ze začátku mírně zmateni, než si zvyknou na pravidla.
Hrát tuto hru

Prohlédněte si také: Šachy, Čínské šachy, Japonské šachy, Rohové šachy, Opevněné šachy, Přepadové šachy, Cyklické šachy, Žravé šachy, Vymřelé šachy, Maharádžovy šachy, Tříšachové šachy, Temné šachy, Atomové šachy, Janusové šachy, Ambasádové šachy, Poziční šachy, Volné poziční šachy, Válcové šachy, Amazonské šachy, Berlínské šachy, Fischerovy šachy, Leganovy šachy, Jezdcové šachy, Velké šachy, Capablancovy šachy, Los Alamos šachy, Nejasné šachy, Minišógi, Kostkové šachy, Recyklované šachy, Ledové šachy, Behemotské šachy, Kočičí šachy, Koňské šachy, Závod králů, Kostkové šachy 10x10, Masakrové šachy
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol