Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Hrát tuto hru

Statistika vyhraných her
bílý5998 (45.84 %)
černý6214 (47.49 %)
Remíza872 (6.66 %)

Tankový boj

Základní pozice a cíl hry

Tankový boj je moderní polská hra, která se hraje na čtvercové desce 11x11 polí. Oba hráči vedou armádu 14 tanků - 13 obyčejných a jeden velitelský, který je přizpůsoben pohybu v terénu zamořeném chemickými látkami. V základní pozici stojí velitelské tanky v pravém dolním rohu z pohledu každého hráče a obyčejné tanky obsadí zbývající pole základny (modré pro bílého hráče a zelené pro černého):Cílem hry je obsadit nepřátelskou základnu co nejvíce vlastními tanky. Zvítězí hráč, který dosáhne vyššího počtu bodů. Bodování jednotlivých událostí bude popsáno dále.

Pohyb figurek

Každý hráč smí přemístit v každém tahu jednu figurku. Tanky se pohybují o libovolný počet polí vodorovně, svisle nebo úhlopříčně s těmito omezeními:
  • Tank nesmí vstoupit na černá pole (miny).
  • Tank nesmí přeskakovat vlastní ani soupeřovy tanky.
  • Na červená pole ve středu hrací desky (zamořené území) smí vstoupit jen velitelské tanky.
  • Velitelské tanky nesmí proti sobě bojovat v zamořeném území.
  • Tank, který dosáhl soupeřovy základny (zelená nebo modrá pole), nesmí tuto základnu opustit do konce hry.


Jak zajmout soupeřovy figurky

Tank zajme (zničí) soupeřův tank (obyčejný nebo velitelský), pokud vstoupí na jeho pole podle pravidel pro pohyb figurek. Zničený tank bude odstraněn z hrací plochy a objeví se v sekci "Sebrané figurky". Následující obrázek ukazuje všechny možnosti pohybu bílého tanku (včetně zničení dvou černých tanků).
Ukončení hry

Hra končí, pokud jeden z hráčů dovede všechny své nezničené tanky do základny soupeře. V tomto okamžiku se vyhodnotí závěrečné skóre a zvítězí hráč, který dosáhl vyššího počtu bodů. V případě stejného počtu bodů hra končí remízou.
Body se počítají následujícím způsobem:
  • 3 body za velitelský tank, který v okamžiku ukončení hry stojí na počáteční pozici soupeřova velitelského tanku (pole označené kroužkem).
  • 2 body za velitelský tank na libovolném jiném poli soupeřovy základny.
  • 2 body za obyčejný tank na libovolném poli soupeřovy základny.
  • 1 bod za každý tank (obyčejný nebo velitelský), který zůstal na bojišti a nebyl zničen.

BrainKing.com zobrazuje vždy aktuální skóre, což hráčům usnadní hodnotit situaci po každém tahu. Tento obrázek ukazuje příklad závěrečné pozice hry.Bílý má 2 body za velitelský tank na základně soupeře a 2 x 1 bod za dva tanky na bojišti, celkem 4 body. Černý získal 3 body za velitelský tank na počáteční pozici bílého velitelského tanku a 2 x 2 body za dva tanky na základně soupeře, celkem 7 bodů. Černý je vítěz této hry.
Hrát tuto hru

Prohlédněte si také: Tablut, Tankový boj, Halma 8x8, Halma 10x10, Amazonky, Jarmo, Žabka, Džungle, Žravá žabka, Kulová žabka, Člověče, nezlob se, Průlom, Asimilace, Ataxx, Cheversi, Kostkový poker, Trojitý kostkový poker, Hledání žab, Logik, Mancala, Žabí stehýnka, Kostkový poker 6D, Trojitý kostkový poker 6D, Velká džungle, Souboj jezdců, Camelot, Cam
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol