Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Hrát tuto hru

Statistika vyhraných her
bílý73496 (49.76 %)
černý74155 (50.20 %)
Remíza42 (0.02 %)

Fevga

Fevga je jednou ze tří variant backgammonu, které jsou velmi populární v Řecku (druhé dvě se jmenují Portes a Plakoto). Kombinace těchto tří variant vytváří hru zvanou Tavli a obvykle se hraje jako zápas na tři, pět nebo sedm bodů, přičemž jednotlivé hry se po řadě střídají.
Fevga se hraje na standardní backgammonové desce. Následující sekce popisuje všechny rozdíly oproti klasickému backgammonu:
  • Každý hráč začíná s patnácti figurkami na pozici "1", tedy v pravém horním rohu ze svého pohledu (viz obrázek).
  • Oba hráči pohybují figurkami ve stejném směru, a sice proti směru hodinových ručiček. Bílý odstraňuje figurky z hrací desky v pravém dolním rohu, černý v levém horním rohu desky (z pohledu bílého).
  • Dokud hráčova první figurka nedosáhne pozice za soupeřovou startovací pozicí, není hráči dovoleno přemisťovat své ostatní figurky.
  • V této variantě se figurky nevyhazují. Z toho plyne, že i pozice obsazená jedinou soupeřovou figurkou tvoří blok, na který není možno přesunout vlastní figurku.
  • Není dovoleno mít v jednom okamžiku obsazeno vlastními figurkami všech 6 bodů hráčova startovacího kvadrantu (body 1-6).
  • Je povoleno vytvořit tzv. "prime" (šest po sobě následujících obsazených bodů) kdekoliv jinde než na vlastních bodech 1-6 (viz předchozí pravidlo), nicméně pokud soupeř shromáždí všechny vlastní figurky těsně za hráčovu prime, hráč je v následujícím tahu povinen uvolnit jeden bod ve své prime, aby soupeř měl možnost táhnout.
  • Ve variantě Fevga se nepoužívá zdvojovací kostka.

Hrát tuto hru

Prohlédněte si také: Backgammon, Nackgammon, Anti Backgammon, Stíhací Backgammon, Přeplněný backgammon, Hyper backgammon, Klonovací backgammon, Kobylkový backgammon, Plakoto, Fevga
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol