Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Hrát tuto hru

Statistika vyhraných her
bílý59338 (60.05 %)
černý39192 (39.66 %)
Remíza270 (0.27 %)

Souboj jezdců

Souboj jezdců je originální hra, kterou vytvořil Andy Lewicki. Jedná se o zajímavou kombinaci myšlenek inspirovaných hrami založenýmí na počítání skóre a omezování teritorií.

Základní pozice a cíl hry

Souboj jezdců se hraje na šachovnici 10x10 polí. Každému ze 100 čtverců je přiřazeno náhodně vybrané číslo od 00 do 99, přičemž každé číslo je použito právě jednou. Následující obrázek ukazuje příklad takové počáteční pozice:

Cílem hry je nasbírat více bodů než soupeř, a sice pomocí šachového jezdce. Každý hráč má jednoho jezdce své barvy.

Jak provádět tahy a získávat body
  • Hra začíná umístěním bílého jezdce na na libovolné pole první řady (A1-J1) hrací desky. Obsahuje-li zvolený čtverec číslo s různými číslicemi (např. 57), je automaticky smazáno i číslo s opačnými číslicemi (tzv. zrcadlové číslo) - v tomto případě 75 - a příslušný čtverec nelze v dalších tazích použít, tedy žádný jezdec na něj nesmí skočit.
  • Je-li jezdec umístěn na "double", tedy číslo se stejnými číslicemi (např. 66), hráč označí pole s jiným číslem typu double, které bude (podobně jako zrcadlové číslo) rovněž smazáno.
  • Po prvním tahu bílého (tedy po umístění bílého jezdce) následuje umístění černého jezdce na libovolné neprázdné pole poslední (desáté) řady (A10-J10) hrací desky. Odpovídající zrcadlové číslo (nebo zvolený double) je automaticky smazáno.
  • Poté, co jsou oba jezdci na hrací desce, provádí se všechny následující tahy skokem jezdců podle standardních šachových pravidel (skok ve tvaru L). Pole, které jezdec při skoku opustí, zůstává prázdné do konce hry, tedy nepoužitelné pro další skoky. Jezdec nesmí skočit na prázdné pole, ani na pole, které ohrožuje soupeřův jezdec.
  • Hráč získává body za každé pole, na které jeho jezdec skočí (včetně pole počátečního umístění). Body jsou připočítány pouze za skutečně navštívené čtverce, nikoliv za zrcadlová čísla.
Jak ukončit hru

Hra končí, pokud jeden z hráčů nemůže provést tah podle pravidel. Nastane-li tato situace, zvítězí hráč s vyšším skóre. V případě rovnosti bodů končí hra remízou.

Hrát tuto hru

Prohlédněte si také: Tablut, Tankový boj, Halma 8x8, Halma 10x10, Amazonky, Jarmo, Žabka, Džungle, Žravá žabka, Kulová žabka, Člověče, nezlob se, Průlom, Asimilace, Ataxx, Cheversi, Kostkový poker, Trojitý kostkový poker, Hledání žab, Logik, Mancala, Žabí stehýnka, Kostkový poker 6D, Trojitý kostkový poker 6D, Velká džungle, Souboj jezdců, Camelot, Cam
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol