Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Hrát tuto hru

Statistika vyhraných her
bílý14241 (47.10 %)
černý14636 (48.41 %)
Remíza1355 (4.48 %)

Behemotské šachy

Behemotské šachy jsou šachovou variantou, kterou vynalezl Donald Seagraves. Hra přidává do klasických pravidel náhodný prvek - figurku zvanou Behemoth, která zničí vše, co jí stojí v cestě. Následující obrázek ukazuje počáteční pozici:Jak můžeme vidět, Behemoth se zobrazuje symbolem draka a stojí na centrálním poli D4. Toto pole je zvoleno ze dvou důvodů:
1) Žádný z králů není ohrožen v prvním tahu.
2) Nachází se blíž k bílému králi, protože bílý hráč začíná hru.
Po každém tahu hráče se přemístí i Behemoth. Může se posunout o 1-4 pole (náhodně určeno) v libovolném směru (náhodně zvoleném). Pokud by takový tah skončil mimo hrací desku, Behemoth se objeví na opačné straně (podobně jako v pravidlech kulové žabky). Behemothův tah zničí všechny figurky, na které po cestě narazí, bez ohledu na jejich barvu. Následující obrázek zobrazuje příklad situace po prvním tahu bílého:Behemoth se přemístil o 4 pole diagonálně ve směru vpravo dolů a zničil bílého pěšce na F2, bílého jezdce na G1 a černou věž na H8.

Další důležitá pravidla
  • Behemoth nemůže být sebrán žádným hráčem - je naprosto nezničitelý.
  • Ve hře neexistuje šach ani mat, král může být zajat jako kterákoliv jiná figurka. Hráč, který ztratí krále (buď jej sebere soupeř nebo je zničen Behemothem), prohrává hru.
  • V případě, že Behemoth zničí ve stejném tahu oba krále, hra končí remízou.

Hrát tuto hru

Prohlédněte si také: Šachy, Čínské šachy, Japonské šachy, Rohové šachy, Opevněné šachy, Přepadové šachy, Cyklické šachy, Žravé šachy, Vymřelé šachy, Maharádžovy šachy, Tříšachové šachy, Temné šachy, Atomové šachy, Janusové šachy, Ambasádové šachy, Poziční šachy, Volné poziční šachy, Válcové šachy, Amazonské šachy, Berlínské šachy, Fischerovy šachy, Leganovy šachy, Jezdcové šachy, Velké šachy, Capablancovy šachy, Los Alamos šachy, Nejasné šachy, Minišógi, Kostkové šachy, Recyklované šachy, Ledové šachy, Behemotské šachy, Kočičí šachy, Koňské šachy, Závod králů, Kostkové šachy 10x10, Masakrové šachy
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol