Přihlašovací jméno: Heslo:
Registrace nového uživatele
Hrát tuto hru

Statistika vyhraných her
bílý63917 (39.07 %)
černý64086 (39.18 %)
Remíza35561 (21.74 %)

Logik

Toto je varianta populární hry Mastermind. Každý z hráčů s vytvoří barevný kód a první, který rozluští soupeřou kombinaci, vyhrává hru.

Počáteční pozice a cíl hry

Když je započata hra, hráči musejí definovat svoji barevnou kombinaci (kód) z 5 barev. Mohou si vybrat z 8 různých barev a stejná barva může být použita vícekrát. Následující obrázek ukazuje editor kódu:Poté, co jsou kódy vytvořeny, objeví se základní hrací deska:Levá polovina desky obsahuje váš vlastní kód (vespod) a soupeřovy tahy. Pravá polovina je určena pro vaše tahy a soupeřův kód je ukrytý pod černým polem (nahoře).

Jak táhnout

Jak ukazuje předchozí obrázek, máme tu řadu 8 dostupných barev, ze kterých je možné si vybrat pro odhad soupeřova kódu. Hráč klikne na zvolenou barvu, potom na prázdné místo v aktuálním řádku pro odhad (první dostupný od spodní řady desky). Jakmile je všech 5 sloupců v příslušném řádku zaplněných, hráč odešle tah.
Aby se zachovaly šance obou hráčů vyrovnané bez ohledu na to, kdo začal hru, výsledek odhadu není zobrazen, dokud oba hráči neukončili dané kolo. To znamená, že poté, co černý odešle svůj tah, výsledky jsou zobrazeny současně s následujícími pravidly:
  • Černý kolíček - hráč uhodl barvu a pozici
  • Bílý kolíček - hráč uhodl pouze barvu, ale na jiné pozici
Kolíčky jsou zobrazeny zleva doprava, černé první. Jejich pořadí nemá souvislost s pořadím barev soupeřova kódu.

Jak ukončit hru

Hra je ukončena, jakmile jeden nebo oba kódy jsou rozluštěny. Protože jsou výsledky tahů určeny ve stejném okamžiku, je možné, že oba hráči uhodnou soupeřův kód ve témže kole. V tomto případě končí hra remízou. Jinak, pokud jeden z hráčů rozluští kód, vyhrává hru.
Pokud jsou použity všechny řádky a nikdo kód nerozluštil, hra končí remízou.
Hrát tuto hru

Prohlédněte si také: Tablut, Tankový boj, Halma 8x8, Halma 10x10, Amazonky, Jarmo, Žabka, Džungle, Žravá žabka, Kulová žabka, Člověče, nezlob se, Průlom, Asimilace, Ataxx, Cheversi, Kostkový poker, Trojitý kostkový poker, Hledání žab, Logik, Mancala, Žabí stehýnka, Kostkový poker 6D, Trojitý kostkový poker 6D, Velká džungle, Souboj jezdců, Camelot, Cam
Datum a čas
Přátelé on-line
Oblíbené kluby
Společenstva
Tip dne
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všechna práva vyhrazena.
Zpět na vrchol